KID’S EXPO
KID’S EXPO
31.05.2019 - 02.06.2019
Expoziţie-festival internaţională de mărfuri şi servicii pentru copii şi viitoarele mame, ediţia a VIII-a
Până la începerea expoziției au rămas zile: 283
(CIE "MOLDEXPO" SA)

Programul Kid’s Expo 2018

 

Organizator: Centrul Internaţional de Expoziţii “Moldexpo” S.A.

Locație: Pavilionul Central

Parteneri: Pretura sectorului Buiucani

Centrul Republican pentru Copii şi Tineret “ArticoDirecția pentru protecția copilului, sectorul Centru i.Lady.md

Smart Start

ATMA Training Centre

 

31.05.2018

 Zona scenă

10:00-18:00

Programul expoziției

10:00-18:00

Orășelul distracției

Organizator: Panda Kids

10:30-10:45

Duet vocal Lia Orhei și Andreea Bejan

10:45-11:00

Program muzical cu Sergiu Țurcanu

11:00-11:30

Ansamblul de dans popular “Miorița”

Conducător artistic: Cocea Valentina

11:30-11:45

Numere muzicale cu copii

Organizator: CECEFEL

12:00-12:30

Program muzical cu Nicoleta Dolganiuc

12:30-12:45

Ansamblul de dans scenic “Versia”

Conducător artistic: Sârbu Inga

12:45-13:15

Program muzical cu Culai Andreea și Borș Adelina

13:15-13:20

Ansamblul de dans “Global Dance”

Conducători artistici: Paiu Dumitru, Bugaev Alexa

13:20-14:00

Studioul folcloric “Iedera”

Conducător artistic: Elena Osoianu

14:00-14:30

Inaugurarea Expoziţiei-festival internaţionale “Kid’s Expo”

14:30-15:00

Show de dansuri

Organizator: Black&White Dance Center

15:00-16:00

Program muzical

Organizator: Școala Eugen Doga

16:00-16:15

Prezenatarea de modă

Creator: Fashion Milena

16:15-17:00

Teatru pentru copii

Conducător artistic: Scripnic Angela

17:00-17:30

Program muzical cu Anastasia Barba

 

Zona Forum

10:00-18:00

Programul expoziției

10:00-18:00

Program Planetariu Chișinău

11:00-15:00

Master class pentru copii: “Pregătirea biscuiților fără coacere” Starturi vesele

Organizator: Direcția pentru protecția copilului, sectorul Centru

Cerc de dezvoltare senzorială pentru preșcolari

Organizator: CECEFEL

 

01.06.2018

 Zona Scenă

10:00-18:00

Programul expoziției

10:00-18:00

Orășelul distracției

Organizator: Panda Kids

10:00-10:15

Ansamblul de dans sportiv “Vivat”

Conducători artistici: Zubciuc Victor, Nicolae Dumitru, Berladean Elena

10:15-11:00

Program muzical, Liceul republican de muzică “S. Rahmaninov”

Conducători artistici: Ludmila Haritonova, Tatiana Malițeva, Svetlana Jeleascova

11:00-15:00

Program distractiv pentru copii: Colectivele Artistice al CEE “Lăstărel”

Colectivele Artistice al L.T. “Onisifor Ghibu” Stela Mitriuc cu discipolii

Vlad Mircos cu discipolii Irina și Anatol Bivol

Laureații festivalului Republican “Și tu poți fi o Stea”

  • Maria Godoroja
  • Valentin Carp
  • Loredana Certan
  • Daniel Secrieru
  • Dimitreana Chircu
  • V.Topor, N.Dadiani
  • Rotaru Ludmila Eryka
  • L.T.Sportiv, dans sportiv
  • Universitatea de Stat din Tiraspol
  • Bianca si Otilia Rusu
  • Valeria Cuprian
  • Nadejda Volc
  • Ricu Vodă
  • Colegiul “A.Mateevici”, V.Botea
  • Petru Rareș, Stefan Diaconu
  • L.T “Hiperyon”, A.Ralea
  • Academia Copiilor, Vlada Trohin
  • Valeria Marcu, Ungheni

15:00-15:15

Ansamblul de dans stilizat “Irida”

Conducător artistic: Sârbu Alina

15:15-16:00

Ansamblul vocal “Steluțele”

Conducător artistic: Inga Maevscaia

16:00-17:00

“Discovery the culture of Europe”

Organizatori: Centrul de Dezvoltare a Inițiativelor Civile DeviTerra, Școala de arte “V. Poleakov”

17:00-18:00

Ansamblul de dansuri moderne “Copilărie Dance”

Conducător artistic: Pavel Carolina

 

Zona Forum

10:00-18:00

Programul expoziției

10:00-18:00

Program Planetariu Chișinău

11:00-13:00

Pilde pentru copii: “Bunele maniere: Mulțumire”

Lecție pentru părinți: ”Necesitatea pildelor”

Organizator: ATMA Training Centre

13:00-15:00

Master class pentru copii: Confecționarea buchetelor dulci Show de animație pentru copii

Organizator: Direcția pentru protecția copilului, sectorul Centru

 

02.06.2018

 Zona Scenă

10:00-18:00

Programul expoziției

10:00-18:00

Orășelul distracției

Organizator: Panda Kids

10:15-10:30

Duet vocal Lia Orhei și Andreea Bejan

10:30-11:00

Ansamblul de dans “Passion Dance”

Conducător artistic: Valeriu Burlacu

11:00-11:30

Teatru pentru copii

Conducător artistic: Scripnic Angela

11:30-12:00

Ansamblul de dansuri moderne “Antares”

Conducător artistic: Tutunaru Angela

12:00-12:15

Ansamblul “Ciacona”

Conducător artistic: Cisa Valentina

12:15-13:00

Corul de copii al Teatrului Național de Operă și Balet Maria Bieșu

Conducător artistic: Pșenac Maria

13:00-13:30

Defileu de modă, Școala de modeling Alexandrina Țurcan

Conducător: Ala Sochircă

13:30-14:30

Ansamblul vocal “Devceata”, Centrul Educației Estetice “Lăstărel”

Conducător artistic: Grumeza Marina

14:30-15:00

Ansamblul de dans popular ”Speranța”

Conducător artistic: Tătaru Andrei

15:00-15:30

Studioul de balet ”Soarele”

Conducător artistic: Stanislav Elena

15:30-16:30

Ansamblul de dansuri moderne ”Copilărie Dance”

Conducător artistic: Pavel Carolina

16:30-17:00

Corul de copii al Teatrului Național de Operă și Balet Maria Bieșu

Conducător artistic: Pșenac Maria

17:00-17:30

Ansamblul vocal ”Confetti”, Liceul teoretic N.Gogol

Conducător artistic: Cantemirova Tatiana

17:30-17:45

Ansamblul de dans ”Violet dens Studio”

Conducător artistic: Violeta Bilici

 

Zona Forum

10:00-18:00

Programul expoziției

10:00-18:00

Program Planetariu Chișinău

11:00-13:00

“Concursul bebelușilor ce merg de-a bușilea”, ediția a V-a

Organizator: Smart Start

14:00-17:00

Seminar gratuit “Bazele alăptării”

Speaker: Ludmila Caracalceva, consultant în alăptare Organizator: Mămica Alăptează

 

03.06.2018

 Zona Scenă

10:00-18:00

Programul expoziției

10:00-18:00

Orășelul distracției

Organizator: Panda Kids

10:00-10:30

Concert de 1 iunie, Liceul-internat de Muzică “S. Rahmaninov”

Conducător artistic: Ersac Igor

10:30-11:00

Ansamblul de dansuri “Extra”

Conducător artistic: Rimscaia Iuliana

11:00-11:30

Ansamblul de dansuri populare “Miorița”

Conducător artistic: Cocea Valentina

11:30-13:00

Parada Slingurilor și Cărucioarelor 2018

Organizator: iLady.md

13:00-13:30

Clubul sportiv de gimnastică și dans Axis

Conducător artistic: Pozdirca Iuliana

13:30-14:30

Ansamblul de dans scenic “Versia” Conducător artistic: Sârbu Inga Ansamblul de dans stilizat “Irida” Conducător artistic: Sârbu Alina Ansamblul de dans sportiv “Crisstyle”

Conducător artistic: Coniuc Cristina

14:30-15:00

Ansamblul de dans “Floarea soarelui”

Conducător artistic: Maria Grosu

15:00-15:45

Ansamblul de acordioniști “Consonans”, Școala muzicală Maria Bieșu

Conducător artistic: Cantemirova Tatiana

15:45-17:00

Program artistic

Organizator: Centrul Educației Estetice „Lăstărel”

 

Zona Forum

10:00-18:00

Programul expoziției

10:00-18:00

Program Planetariu Chișinău

13:00-15:00

Pilde pentru copii: “Bunele maniere: Politețe” Lecție pentru părinți: ”Necesitatea pildelor”

Organizator: ATMA Training Centre